Parashikimet për maj 2022 – nga Jucelino Luz

Parashikimet për maj 2022 – nga Jucelino Luz

Ne i kujtojmë të gjithëve se shenjat apo parandjenjat nuk janë paracaktim, gjithçka do të ndodhë nëse asgjë nuk ndryshon në këtë të ardhme

1 – Përkeqëson rastet e dengës hemorragjike,. Meningjiti, do të godasë São Paulo, : Bahia,, Distrikti Federal, Espirito Santo, Fortaleza, Minas Gerais, Paraná,, Pernambuco, Piauí,, Rio de Janeiro, Rio Grande do Norte, Rio Grande do Sul Santa Catarina, Sergipe, dhe maj ndodhin epidemi dhe vdekje të pafajshme;
2 – Përmbytjet arrijnë në São Paulo, Minas Gerais, Espirito Santo, Rio de Janeiro dhe (në të gjithë veriun dhe verilindjen e Brazilit) në zonat malore do të ketë rrëshqitje të mëdha të shpateve që dëmtojnë dhe mund të vrasin disa njerëz.
3 – Një tërmet prej 7.0 mund të lëkundë Japoninë duke shkaktuar viktima dhe rrëshqitje të dheut;
4 – Stuhitë dhe nxehtësia në Vietnam dhe Filipine, të cilat mund të shkaktojnë vdekje;
5 – Vala e të nxehtit me shira të dendur, stuhi, shumë shkatërrime godet Kolumbinë, Bolivinë, Perunë, Argjentinën, Paraguajin dhe Uruguain;
6 – Dhuna në Brazil do të rritet me 25%, për shkak të mungesës së vëmendjes ndaj ligjeve, ndryshimeve në kodin penal, lehtësirave dhe zbrazëtirave në sistem, mund të shkaktojë disa probleme. Mundësia e denoncimit ndaj një politikani të famshëm në Brazil, për përvetësim të parave publike, përfshirje në krim të organizuar dhe dyshime për reklama mashtruese.
7 -. Në Azi,. Tajfunet mund të godasin disa vende;. Koreja e Jugut, Japonia, Kina, Filipinet, Pakistani, Afganistani, Laosi, Sri Lanka, Indonezia, Malajzia, me valën e të nxehtit që nis të sjellë probleme serioze në ato vende, do të përballen edhe me një problem të madh me shira dhe përmbytje; qindra viktima…
8 – Tërmeti në Peru prej 7.0 godet zonën qendrore dhe/ose afër,
9 – Sulmi terrorist në Afganistan vret më shumë se 25 njerëz të pafajshëm; Dhe sulmi në një zonë tregtare, mund të shkaktojë shumë viktima në vend;
10 – Disa ciklone goditën Zelandën e Re dhe Australinë dhe vapa shkakton probleme serioze. Dhe mungesa e ujit do të jetë një problem i madh; nga ana tjetër, një sërë tërmetesh të forta godasin këto vende;
11 – Tërmet në Fixhi (ishull) prej 7.0 – mund të shkaktojë viktima; Shirat dhe vapa mund të sjellin probleme;
12 – Shpërthimi i minierës së qymyrit vret 40 në Kinë; kriza ekonomike rritet, duke sjellë probleme të mëdha për kinezët;
13 – Tërmeti në Kili prej 7.0 mund të shkaktojë frikë dhe panik;
14 – Tërmeti 6.0 në Alaskë mund të shkaktojë viktima;
15 – Tërmet 7.0 në Kinë; rajonin e goditën gjithashtu erërat dhe reshjet e forta;
16 – Rritet numri i demonstratave në Ekuador, për shkak të problemeve ekonomike, papunësisë dhe kundër politikanëve të përfshirë në skandale; dhe trafiku i drogës;
17 – Tërmeti 7.0 në Itali mund të sjellë shumë viktima;
18 – Tërmet në Marok me 6.0 gradë të shkallës Rihter;
19 – Protestat e kombinuara kundër Presidentit të Brazilit, edhe me ndihmën e mediave sensacionale dhe disa rrjeteve sociale, nuk sjellin shumë mbështetës dhe krijon shqetësim për zgjedhjet e vitit 2022;
20 – Në Francë, demonstratat e 1 majit, ankesat mund të jenë për mungesën e vendeve të punës; dhe kundër rizgjedhjes së Macron, dërgoni një sinjal dhe fitoni forcë në atë vend; ;
21 – Tërmeti 6.0 godet detin pranë Gjirit të Kalifornisë dhe San Franciskos mund të shkaktojë shqetësim në SHBA;
22 – Disa Tornado të fortë mund të godasin Arkansas, Ohio, Texas, North Carolina Mississippi, USA, duke shkaktuar shkatërrim dhe shumë viktima në vend;
23 – Përmbytjet, stuhitë e erës, mund të arrijnë Macapá, Rio Branco – Acre dhe Manaus – Amazonas – shumë janë të pastrehë; tashmë ka mijëra viktima dhe probleme me Dengën, malarinë dhe Zikën në zonat e prekura;
24 – Një tërmet 7.0 mund të godasë Indonezinë, në disa rajone erëra të forta, stuhi, mund të shkaktojnë shumë dëme dhe vdekje të mundshme. Dhe mund të bëjë të mundur rrëzimin e një avioni të mesëm pranë kryeqytetit;
25 – Mundësia e reshjeve të dendura të shiut që goditi Kanadanë lindore duke shkaktuar probleme të mëdha, përmbytje;
26 – Shirat e dendur në Suedi, Norvegji, Suedi do të shkaktojnë përmbytje dhe mund të kenë viktima dhe gjithashtu mund të shkaktojnë rënie të barrierave; përmbytje dhe gurë që rrotullohen në rrugë dhe fshatra;
27 – Në Papua Guinenë e Re, një tërmet; gjithashtu stuhitë dhe nxehtësia bëjnë shumë viktima
28 – Një tërmet i fortë godet Rusinë dhe një sulm në atë vend merr viktima:

29 – Thatësira në Portugali, Spanjë dhe Francë, me forcë të madhe mund të kemi fillimin e zjarreve në disa rajone;
30 – Sulmi në Turqi do të vrasë shumë njerëz të pafajshëm;
31 – Protestat në Venezuelë, vdekje e mundshme e Politico me urdhër;
32 – Konfliktet e reja në Republikën Domenikane të Kongos, mund të vrasin disa njerëz; një shpërthim në një vend publik mund të lëndojë shumë kalimtarë;
33 – Një tërmet me magnitudë 6.0 të shkallës Rihter mund të godasë Kolumbinë – dhe do të trembë shumë; me erëra të forta, reshje të dendura shiu, përmbytje mund të godasin disa rajone

34 – Vendet që ndotin më shumë planetin, nuk kanë projekte konkrete për ndryshimin e klimës, as rimëkëmbjen e detit Katari, Kuvajti, Arabia Saudite, Kanadaja, Shtetet e Bashkuara, Gjermania, Kina, Spanja, Franca, Tajlanda, Rusia, Japonia, Indonezia, Korea Afrika e Jugut, Meksika, Brazili, Australia, India, e ndjekur nga vendet e tjera, duan të presin deri në vitin 2030 për të bërë diçka, dhe ngrohja globale: ndryshimi mund të jetë i pakthyeshëm midis 2040 dhe 2050. Si të përmirësohet planeti nëse popullata zgjedh vetëm administratorë që nuk respektojnë jetën, mjedisin, për lakminë e pushtetit, egos, parasë?
35 – Në Indi, një sulm në një qendër tregtare, shkakton shumë viktima në vendin afër Kryeqytetit; dhe shirat e dendur goditën vendin, gjithashtu thatësira u përhap në rajone të tjera;
36 – Në Haiti dhuna rritet, sulmet, nga ana tjetër, shirat, shkatërrimi mund të viktimizojë shumë njerëz;
37 – Tërmet 6.0 në Greqi; dhe nxehtësia mund të shkaktojë probleme të mëdha;
38 – Stuhi të mëdha përmbytjesh goditën jugun e Francës, një stuhi mund të shpërthejë disa çati pranë kryeqytetit; Në të njëjtën kohë, të nxehtit në disa rajone bën të vetën në Francë; Sulmi me armë zjarri mund të vrasë shumë njerëz në një stacion treni në Francë;
39 – Një tension i madh midis vendeve skandinave dhe Rusisë, ndërkohë shumë i fortë në Ukrainë, + mund të rezultojë në ndryshime rrënjësore në vend dhe gjithashtu rusët që vuajnë nga inflacioni, problemet e brendshme, të cilat do të shkaktojnë revolta dhe demonstrata në atë vend;
40 – Në Xhakartë – Indonezi Vapë e fortë, shira të dendur, përmbytje; mund të shkaktojë viktima dhe probleme për vendin. Dhe vullkani jep sinjal dhe shqetëson popullatën;
41 – Tërmeti 6.0 godet Panamanë dhe mund të trembë;
42 – Shirat e dendur goditën jugun (Parana, Santa Catarina dhe Rio Grande do Sul në Brazil) duke shkaktuar probleme dhe rrëshqitje dheu; Një rënie e papritur e temperaturës sjell një qiell plot rrufe;
43 – Tërmeti 7.0 godet Himalajet, duke shkaktuar dëme dhe viktima në vend;
44– Cikloni i fortë godet Mianmarin, Filipinet, duke shkaktuar më shumë vdekje dhe mijëra të pastrehë;
45 – Në Porto Riko, një tërmet 7.0 i shkallës Rihter mund të shkaktojë viktima.
46 – Në Nikaragua, El Salvador, Xhamajka, Ekuador dhe Honduras, përmbytje të mëdha që u përhapën, vrasin dhe lënë qindra njerëz të pastrehë; një ciklon i fortë po i afrohet disa rajoneve;
47 – Tajfuni i fortë mund të godasë Kinën, Tajvanin, Filipinet, Japoninë, Hong Kongun dhe Makaon duke lënë qindra të vdekur dhe të pastrehë
48 – Një person i armatosur vret të paktën 8 persona në Nju Jork dhe Nju Xhersi në SHBA
49 – Sulmi në Pakistan vret të paktën 20 dhe plagos dhjetëra njerëz, gjithashtu përplasja e autobusit bën shumë viktima;
50 – Një tërmet me magnitudë 7.0 do të tronditë Islandën jugperëndimore
duke përfshirë kryeqytetin kombëtar, Reykjavik., dhe frikëson banorët në rajon; një vullkan mund të dëbojë shumë larva;
51 – Në Gjermani dhe Belgjikë shirat e dendur dhe vapa sjellin probleme të mëdha, dhe gjithashtu sulmet mund të viktimizojnë disa njerëz;
52 – Rusia shkurton gazin, duke shkaktuar probleme të mëdha për Poloninë, Gjermaninë, Bullgarinë, Francën; dhe ka marrëveshje që dalin sipas vullnetit të Presidentit të Rusisë;

53 – Shirat e dendur me erëra në Arabinë Saudite, shkaktojnë dëme në vend; dhe gjithashtu një sulm i mundshëm në një vend publik mund të viktimizojë shumë njerëz; me mundësi zjarri në Oil Tanker (uzinë);
54 . Në Emiratet e Bashkuara Arabe, një sulm terrorist lë më shumë se 12 viktima dhe shumë të plagosur; kemi ende zjarrvënie në ndërtim;
55- Në Itali, reshje të dendura shiu dhe rrënime, shtëpitë e vjetra nuk rrezikohen të shemben për arsyet e pësuara këtë muaj, nga lëkundjet e tmerrshme që pësuan tërmetet. shumë kanë prekur strukturat.; mund të vrasin shumë njerëz,

56 . Argjentina vuan nga më shumë rritje të çmimeve, marrëveshjet e bëra nga administratorët mund të ndikojnë akoma më shumë në vend, rritja e dhunës mund të viktimizojë shumë njerëz të pafajshëm;
57 . Në Danimarkë dhe Suedi, një sulm mund të vrasë shumë njerëz;
58 . Bullgaria, Hungaria dhe Serbia shirat e dendur me erëra mund të godasin duke shkaktuar vdekje dhe shkatërrim; dhe protestat do të përhapen në këto vende;
59 . Në Hungari shirat e dendur me përmbytje, rrëshqitje të dheut, mund të shkaktojnë vdekje dhe lëndime;
60 . Baixada Santista, bregdeti verior, Brazili, shira të dendur, erëra, hangover me probleme dhe rrëshqitje të mundshme dheu, aksidente fatale. Të gjitha zonat e shtetit të Sao Paulos, përveç bregdetit, do të vijojnë me më shumë paqëndrueshmëri dhe reshje të dendura shiu në ditët në vijim. Ekziston rreziku i stuhive dhe vetëtimave për të gjitha rajonet e São Paulo, duke përfshirë edhe São Paulo-n e Madhe. Tentativa për grabitje bankare, mund të shkaktojë lëndime dhe vdekje;

  1. Sulmi në Angli mund të vrasë shumë njerëz, kriza ekonomike rritet dhe në disa rajone, shira të dendur, hangover në det;
  2. Ka migrime nga vende të ndryshme të planetit,. masivisht në vende të tjera për shkak të luftës, urisë, mungesës së ujit, shfrytëzimit dhe shkatërrimit.

www.jucelinodaluz.com.br

www.jucelinodaluz.fr

www.jucelinoluz.com.br

www.jucelinoluz.com

www.jucelinoluz.tw

www.jucelino.daluz.nom.br

Publicado por JUCELINO NOBREGA DA LUZ

Jucelino Nóbrega da Luz, É escritor, ambientalista , orientador espiritual, visionário de grande credibilidade no mundo , apresentado em alguns meios de comunicação de massa no Brasil , Hong Kong , Japão, França , EUA , como um profeta que pode fazer previsões por meio de sonhos (sonhos lúcidos). Nasceu em Floriano, Maringá, Estado do Paraná. Brasil .Considerado um profeta da era moderna, orientador espiritual . .Tem um trabalho em favor da humanidade , proteção ambiental e da preservação do planeta . ジュセリーノノブレガダルス、 彼は作家、環境保護主義者、精神的顧問であり、世界で大きな信頼を築く先見の明を持っており、夢(明晰夢)を通して予測を行うことができる預言者として、ブラジル、香港、日本、フランス、米国のいくつかのマスメディアで紹介されています。 パラナ州マリンガのフロリアーノに生まれる。 ブラジル。現代の預言者、スピリチュアルガイドと見なされます。 。人類、環境保護、地球の保全に有利な働きをしています。 Jucelino Nóbrega da Luz, He is a writer, environmentalist, spiritual advisor, visionary of great credibility in the world, presented in some mass media in Brazil, Hong Kong, Japan, France, USA, as a prophet who can make predictions through dreams (lucid dreams) . Born in Floriano, Maringá, State of Paraná. Brazil. Considered a prophet of the modern era, spiritual guide. He has a job in favor of humanity, environmental protection and the preservation of the planet. Жуселино Нобрега да Луз, Он писатель, защитник окружающей среды, духовный наставник, провидец, пользующийся большим доверием в мире, представленный в некоторых средствах массовой информации в Бразилии, Гонконге, Японии, Франции, США как пророк, который может делать предсказания через сны (осознанные сны). Родился в Флориано, Маринга, штат Парана. Бразилия Считается пророком современной эпохи, духовным наставником. .Он работает на благо человечества, защиты окружающей среды и сохранения планеты. Jucelino Nóbrega da Luz, 그는 작가, 환경 운동가, 영적 고문, 세계에서 위대한 신뢰의 비전가이며, 꿈 (자각몽)을 통해 예언을 할 수있는 예언자로 브라질, 홍콩, 일본, 프랑스, ​​미국의 일부 대중 매체에 발표되었습니다. 파라나 주 마링가의 플로리 아노 출생. 브라질 : 현대 시대의 선지자, 영적 인도자로 간주됩니다. . 인류, 환경 보호 및 지구 보존을 위해 일하고 있습니다. Jucelino Nóbrega da Luz, C'est un écrivain, environnementaliste, conseiller spirituel, visionnaire d'une grande crédibilité dans le monde, présenté dans certains médias de masse au Brésil, Hong Kong, Japon, France, USA, comme un prophète capable de faire des prédictions à travers les rêves (rêves lucides). Né à Floriano, Maringá, État du Paraná. Brésil, considéré comme un prophète de l'ère moderne, guide spirituel. .Ouvre en faveur de l'humanité, de la protection de l'environnement et de la préservation de la planète. JucelinoNóbregada Luz, 他是一位作家,环境保护主义者,精神顾问,具有远见卓识的世界,曾在巴西,香港,日本,法国,美国的一些大众媒体上作过演讲,他是先知,可以通过梦(清醒的梦)做出预测。 出生于巴拉那州马林加的弗洛里亚诺。 巴西:被视为现代的先知,属灵向导。 致力于人类,环境保护和地球的保护。 Jucelino Nóbrega da Luz, Es escritor, ambientalista, asesor espiritual, visionario de gran credibilidad en el mundo, presentado en algunos medios de comunicación de Brasil, Hong Kong, Japón, Francia, Estados Unidos, como un profeta que puede hacer predicciones a través de los sueños (sueños lúcidos). Nacido en Floriano, Maringá, Estado de Paraná. Brasil Considerado profeta de la era moderna, guía espiritual. .Ha trabajado a favor de la humanidad, la protección del medio ambiente y la preservación del planeta. जुसेलिनो नोब्रेगा दा लूज़, वह एक लेखक, पर्यावरणविद्, आध्यात्मिक सलाहकार, दुनिया में महान विश्वसनीयता के दूरदर्शी, ब्राजील, हांगकांग, जापान, फ्रांस, संयुक्त राज्य अमेरिका में कुछ बड़े पैमाने पर मीडिया में प्रस्तुत किए गए एक पैगंबर हैं जो सपनों के माध्यम से भविष्यवाणियां कर सकते हैं (आकर्षक सपने)। फ्लोरानो, मारिंगा, पराना राज्य में जन्मे। ब्राजील। आधुनिक युग, आध्यात्मिक मार्गदर्शक का पैगंबर माना जाता है। .हास मानवता, पर्यावरण संरक्षण और ग्रह के संरक्षण के पक्ष में काम करता है। Jucelino Nóbrega da Luz, È scrittore, ambientalista, consigliere spirituale, visionario di grande credibilità nel mondo, presentato in alcuni mass media in Brasile, Hong Kong, Giappone, Francia, USA, come un profeta che può fare previsioni attraverso i sogni (sogni lucidi). Nato a Floriano, Maringá, Stato del Paraná. Brasile Considerato un profeta dell'era moderna, guida spirituale. . Opera a favore dell'umanità, della protezione ambientale e della salvaguardia del pianeta. Jucelino Nóbrega da Luz, Brezilya, Hong Kong, Japonya, Fransa, ABD'deki bazı kitle iletişim araçlarında rüyalar (berrak rüyalar) yoluyla tahminlerde bulunabilen bir peygamber olarak sunulan, dünyadaki büyük güvenilirliğe sahip bir yazar, çevreci, ruhani danışman, vizyonerdir. Floriano, Maringá, Paraná Eyaleti'nde doğdu. Brezilya Modern çağın bir peygamberi olarak kabul edildi, ruhani rehber. .İnsanlık, çevrenin korunması ve gezegenin korunması için çalışır. Jucelino Nóbrega da Luz, เขาเป็นนักเขียนนักสิ่งแวดล้อมที่ปรึกษาด้านจิตวิญญาณผู้มีวิสัยทัศน์ที่มีความน่าเชื่อถือสูงในโลกซึ่งนำเสนอในสื่อมวลชนบางแห่งในบราซิลฮ่องกงญี่ปุ่นฝรั่งเศสสหรัฐอเมริกาในฐานะนักพยากรณ์ที่สามารถทำนายผ่านความฝัน (ความฝันที่ชัดเจน) เกิดใน Floriano, Maringá, State of Paraná บราซิลถือเป็นศาสดาแห่งยุคสมัยใหม่คู่มือจิตวิญญาณ ทำงานเพื่อประโยชน์ของมนุษยชาติการปกป้องสิ่งแวดล้อมและการรักษาโลกใบนี้ Jucelino Nóbrega da Luz, Ia adalah seorang penulis, pemerhati lingkungan, penasehat spiritual, visioner dengan kredibilitas besar di dunia, dihadirkan di beberapa media massa di Brazil, Hongkong, Jepang, Perancis, USA, sebagai seorang nabi yang dapat meramal melalui mimpi (lucid dream). Lahir di Floriano, Maringá, Negara Bagian Paraná. Brazil Dianggap sebagai nabi zaman modern, pembimbing spiritual. . Telah bekerja untuk kemanusiaan, perlindungan lingkungan dan pelestarian planet Jucelino Nóbrega da Luz, Han er en forfatter, miljøverner, åndelig rådgiver, visjonær om stor troverdighet i verden, presentert i noen massemedier i Brasil, Hong Kong, Japan, Frankrike, USA, som en profet som kan komme med spådommer gjennom drømmer (klare drømmer). Født i Floriano, Maringá, delstaten Paraná. Brasil. Betraktet som en profet fra den moderne tid, åndelig guide. .Har arbeidet til fordel for menneskeheten, miljøvern og bevaring av planeten. Jucelino Nóbrega da Luz, Er ist ein Schriftsteller, Umweltschützer, spiritueller Berater, Visionär von großer Glaubwürdigkeit in der Welt, der in einigen Massenmedien in Brasilien, Hongkong, Japan, Frankreich und den USA als Prophet vorgestellt wird, der Vorhersagen durch Träume treffen kann (klare Träume). Geboren in Floriano, Maringá, Bundesstaat Paraná. Brasilien. Gilt als Prophet der Neuzeit, als spiritueller Führer. Hat sich für die Menschheit, den Umweltschutz und die Erhaltung des Planeten eingesetzt. Jucelino Nóbrega da Luz Jest pisarzem, ekologiem, doradcą duchowym, wizjonerem o dużej wiarygodności w świecie, przedstawianym w niektórych środkach masowego przekazu w Brazylii, Hongkongu, Japonii, Francji, USA, jako prorok, który potrafi przepowiadać przez sny (świadome sny). Urodzony w Floriano, Maringá, w stanie Paraná. Brazylia, uważana za proroka współczesności, duchowego przewodnika. . Działa na rzecz ludzkości, ochrony środowiska i planety. Jucelino Nóbrega da Luz, Hij is een schrijver, milieuactivist, spiritueel adviseur, visionair met grote geloofwaardigheid in de wereld, gepresenteerd in sommige massamedia in Brazilië, Hong Kong, Japan, Frankrijk, VS, als een profeet die voorspellingen kan doen door middel van dromen (lucide dromen). Geboren in Floriano, Maringá, staat Paraná. Brazilië Beschouwd als een profeet van de moderne tijd, spirituele gids. . Heeft zich ingezet voor de mensheid, de bescherming van het milieu en het behoud van de planeet. Jucelino Nóbrega da Luz, Siya ay isang manunulat, pangkapaligiran, tagapayo sa espiritu, tagatingin ng dakilang kredibilidad sa buong mundo, na ipinakita sa ilang mass media sa Brazil, Hong Kong, Japan, France, USA, bilang isang propeta na maaaring gumawa ng mga hula sa pamamagitan ng mga pangarap (malaswang pangarap). Ipinanganak sa Floriano, Maringá, Estado ng Paraná. Brazil. Itinuring na isang propeta ng modernong panahon, patnubay sa espiritu. .Nagtrabaho sa pabor sa sangkatauhan, proteksyon sa kapaligiran at pangangalaga ng planeta. Jucelino Nóbrega da Luz, Είναι συγγραφέας, περιβαλλοντολόγος, πνευματικός σύμβουλος, οραματιστής μεγάλης αξιοπιστίας στον κόσμο, παρουσιάζεται σε ορισμένα μέσα μαζικής ενημέρωσης στη Βραζιλία, το Χονγκ Κονγκ, την Ιαπωνία, τη Γαλλία, τις ΗΠΑ, ως προφήτης που μπορεί να κάνει προβλέψεις μέσω των ονείρων (διαυγή όνειρα). Γεννήθηκε στο Floriano, Maringá, Πολιτεία της Παρανάς. Βραζιλία. Θεωρείται προφήτης της σύγχρονης εποχής, πνευματικός οδηγός. Έχει εργαστεί υπέρ της ανθρωπότητας, της προστασίας του περιβάλλοντος και της διατήρησης του πλανήτη. Jucelino Nóbrega da Luz, Han er en forfatter, miljøforkæmper, åndelig rådgiver, visionær med stor troværdighed i verden, præsenteret i nogle massemedier i Brasilien, Hongkong, Japan, Frankrig, USA, som en profet, der kan forudsige gennem drømme (klare drømme). Født i Floriano, Maringá, Paraná. Brasilien. Betragtes som en profet i den moderne tid, åndelig vejledning. .Har arbejdet til fordel for menneskeheden, miljøbeskyttelse og bevarelse af planeten. ஜூசெலினோ நெப்ரிகா டா லூஸ், அவர் ஒரு எழுத்தாளர், சுற்றுச்சூழல் ஆர்வலர், ஆன்மீக ஆலோசகர், உலகில் பெரும் நம்பகத்தன்மை கொண்ட தொலைநோக்கு பார்வையாளர், பிரேசில், ஹாங்காங், ஜப்பான், பிரான்ஸ், அமெரிக்கா ஆகிய நாடுகளில் சில வெகுஜன ஊடகங்களில் கனவுகள் (தெளிவான கனவுகள்) மூலம் கணிப்புகளைச் செய்யக்கூடிய ஒரு தீர்க்கதரிசியாக வழங்கப்படுகிறார். பரானா மாநிலத்தின் மரிங்காவின் புளோரியானோவில் பிறந்தார். பிரேசில். நவீன சகாப்தத்தின் தீர்க்கதரிசி என்று கருதப்படுகிறது, ஆன்மீக வழிகாட்டி. மனிதகுலம், சுற்றுச்சூழல் பாதுகாப்பு மற்றும் கிரகத்தின் பாதுகாப்பிற்கு ஆதரவாக செயல்படுகிறார். Jucelino Nóbrega da Luz, Han är en författare, miljöaktivist, andlig rådgivare, visionär med stor trovärdighet i världen, presenterad i vissa massmedier i Brasilien, Hongkong, Japan, Frankrike, USA, som en profet som kan göra förutsägelser genom drömmar (klara drömmar). Född i Floriano, Maringá, delstaten Paraná. Brasilien. Anses vara en profet i den moderna eran, andlig vägledning. .Har arbetat till förmån för mänskligheten, miljöskyddet och bevarandet av planeten. Jucelino Nóbrega da Luz, ის არის მწერალი, გარემოს დამცველი, სულიერი მრჩეველი, მსოფლიოში დიდი სანდოობის განწყობილი. წარმოდგენილია ბრაზილიის, ჰონგ კონგის, იაპონიის, საფრანგეთის, აშშ – ს ზოგიერთ მასმედიაში, როგორც წინასწარმეტყველს, რომელსაც შეუძლია წინასწარმეტყველება გააკეთოს სიზმრების საშუალებით (გაბრწყინებული სიზმრები). პარანას შტატი, მარინგა, ფლორიანოში დაიბადა. ბრაზილია. ითვლება თანამედროვე ეპოქის წინასწარმეტყველად, სულიერ მეგზურად. მუშაობდა კაცობრიობის, გარემოს დაცვისა და პლანეტის შენარჩუნების სასარგებლოდ UJucelino Nóbrega da Luz, Ungumbhali, isazi sezemvelo, umeluleki wezikamoya, onombono wokwethembeka okukhulu emhlabeni, owethulwe kweminye imithombo yezindaba e-Brazil, eHong Kong, eJapane, eFrance, e-USA, njengomprofethi ongenza izibikezelo ngamaphupho (amaphupho amahle). Wazalelwa eFloriano, eMaringá, esifundazweni saseParaná. EBrazil.Kuthathwa njengomprofethi wesikhathi sanamuhla, umhlahlandlela ongokomoya. Usebenzele ukuvikela ubuntu, ukuvikelwa kwemvelo kanye nokulondolozwa kweplanethi. Jucelino Nóbrega da Luz, Este scriitor, ecologist, consilier spiritual, vizionar de mare credibilitate în lume, prezentat în unele mass-media din Brazilia, Hong Kong, Japonia, Franța, SUA, ca profet care poate face predicții prin vise (vise lucide). Născut în Floriano, Maringá, statul Paraná. Brazilia. Considerat un profet al erei moderne, ghid spiritual. .Acționează în favoarea umanității, a protecției mediului și a conservării planetei.

Deixe um comentário

Preencha os seus dados abaixo ou clique em um ícone para log in:

Logotipo do WordPress.com

Você está comentando utilizando sua conta WordPress.com. Sair /  Alterar )

Imagem do Twitter

Você está comentando utilizando sua conta Twitter. Sair /  Alterar )

Foto do Facebook

Você está comentando utilizando sua conta Facebook. Sair /  Alterar )

Conectando a %s

%d blogueiros gostam disto: