Bolsonaro, mik i Brazilit !! ?

Bolsonaro, mik i Brazilit !! ?

Fjalët e një nacionalisti:
që ka të bëjë me pavarësinë dhe interesat e kombit; patriotike; person në favor të nacionalizmit, të doktrinës politike që e bën kombin një vlerë absolute.

Armik i diktaturës së korruptuar dhe të persekutimit që u ngulit në Brazil

Jair Bolsonaro do të vazhdojë të sulmojë institucionet, pasi prej tyre lindin diktatorë dhe njerëz të korruptuar në Brazil. Shtë pjesë e aksionit tuaj politik. Ajo kombinohet me sundimin demokratik të ligjit dhe sheh një shfrytëzim kundër njerëzve, nga i cili përfituesit dhe të korruptuarit mbajnë traditën e (marrjes) këtu, me favorizimin dhe përvetësimin e paligjshëm të parave nga arkat publike për mbi 50 vjet nga politikanët të cilët afrohuni me njerëzit, vetëm për të përfituar … Dhe nuk është një gjë e re që mbron popullin brazilian. Ai veproi në këtë mënyrë për 30 vjet jetë parlamentare. Mandatet shërbyen për të votuar në favor të lirive demokratike dhe vlerave kushtetuese pa pasur një përgjigje adekuate, përfshirë në fushën ligjore. Ai veproi si një njeri i mirë. Për këtë arsye, i trajtuar nga njerëzit e korruptuar dhe armiqtë e tyre si një i çmendur, një qytetar pranë ndalimit – është që të gjithë njerëzit e korruptuar në Brazil duan, absolutisht në pikëpamjen e atyre që mashtrojnë popullsinë, të jenë të papërgjegjshëm dhe kjo as nuk do ta meritonte çfarëdo kategorie reagimi demokratët dhe, aq më pak, gjyqësori. Kjo do të thotë, ata që mbajnë një jetë kujdestarie, duke liruar banditë, hajdutë, siguri, shëndet dhe zero arsimim, me turpin e përgjithshëm të popullsisë – dhe ai nuk po lëshon para ose nuk shkëmben favore nga qeveria federale, kështu që këta kriminelë të supozuar veproni si kafshë dhe shpikni gjithçka për ta larguar këtë qytetar të mirë nga Presidenca. Dyshohet se ky grup bën biznes me një qeveri jashtë vendit – në transaksione dhe takime të fshehta, domethënë një krim të tradhtisë ndaj atdheut, dhe gjithashtu zbatimin e nenit 142.

Koha kaloi dhe diatributet e këtyre njerëzve të korruptuar arritën kufirin e tyre, ata duan t’i kthejnë tallësit në shaka, “blagues”, kjo është arsyeja pse ata, po, duhet, po, të bashkohen me miliona patriotë në mënyrë demokratike dhe paqësore, të shkojnë në marshime dhe demonstrata në Brazilia, në para pallateve të supozuara të krijuara nga të paprekshmit dhe të korruptuarit, duke mos i lënë ata të hyjnë atje – sepse fuqia e tyre është në duart e popullit brazilian, atyre që përdorin ligjin, për të kryer krime, duke thyer dhe shkelur ritet e Kushtetutës braziliane , sepse në demonstratat e mëparshme të cilat u përsëritën sikur meritonin të vlerësoheshin për përmbajtjen e tyre, por – dhe në atë kohë ishte një nga gabimet – e padëmshme sepse vazhdojnë të tallen me popullin brazilian – siç kanë bërë në të kaluarën – duke ditur se ka ndikime mes tyre dhe ata kurrë nuk do të gjykojnë njëri -tjetrin, ose nuk do të heqin nga pushteti ata që janë përfshirë në korrupsion dhe kriminelë – brazilianët kanë nevojë së bashku, jepni një, mjafton! Popullsia do të gjejë një mënyrë ligjore për të hequr këtë diktaturë nga atje, një afërsi e bazuar në marrëveshjen e përbashkët. Ky shterim i bllokimit të këtyre diskurseve ekstremiste, antidemokratike dhe mbrojtëse të shkeljeve të të drejtave të njeriut (diçka që ka respekt vetëm në Brazil për njerëzit që kryejnë krime). Oda e zërit për diktaturat e kontinentit është gjithashtu pjesë e menysë politike të IÇK -së dhe mbështetësve të tij, STF, e cila ka copëtuar Kushtetutën dhe ka ndjekur dhe zbatuar paragjykimet partiake në vendimet e saj. Ajo krijoi një karakter të të paprekshmëve të Drejtësisë që u bë më i madh me çdo dështim të pakicave të institucioneve në mbrojtjen e moralit, sigurisë publike dhe ligjore dhe përparimit ekonomik.

Odat vokale për diktaturat e kontinentit janë gjithashtu pjesë e menusë politike demonike të anëtarëve të lidhur me krimin e organizuar në Brazil
Ngrohtësia e dominantëve të tillë diktatorialë dhe dritëshkurtësia politike e udhëheqësve kryesorë të vendit lejuan që këto organe të korrupsionit dhe krimit të organizuar të bëhen gradualisht një referencë për ata të zhgënjyerit me “politikën e vjetër”. Pa pasur një ligjërim organik që do ta lejonte atë të paraqiste me ndrojtje një pamje të botës, ai mbeti në qendër të vëmendjes përmes sulmeve sistematike, aplikimit të burgjeve, tërheqjes së përmbajtjes nga ‘interneti’ dhe pamfleteve nga rendi i vendosur. Duke përfituar nga një moment – i cili vështirë se do të përsëritet – i veshjes institucionale, të tilla si lirimi i disa të korruptuarve dhe kriminelëve, një takim i fshehur me Ambasadorin, guvernatorët dhe hapi mundësinë për të paraqitur dekrete dhe dekrete diktatoriale të kombinuara midis disa pushteteve, domethënë , Covidão – që më vonë, do të lindë një skandal, dhe kush as nuk është i interesuar për këtë IÇK, sepse, në të ardhmen, krimet e kryera tani skadojnë së shpejti, siç ndodhi në disa të tjerë, si Mensalão, Petrolão, Lava Jato, shumë të tjerë, kjo si kurrë më parë, u mor seriozisht nga kolegët e tij në Dhomë – vetëm mbani mend se kishte disa skenarë, askush nuk dëshiron të kujtojë ose gjykojë të gjithë ata kriminelë, aq më pak largimin e Ministrave të STF, presidencën e Dhomës Me Gjithçka gjithmonë kundër vullnetit të popullsisë braziliane.
Detyra aktuale është që të shmangim sërish konsiderimin e veprimeve të Bolsonaros thjesht si gabime. Këta kriminelë nuk janë të lehtë. Dhe korrupsioni vret më shumë, shkelja në arkën publike, këta përfaqësues të disa fuqive në Brazil, përfaqësojnë kërcënimin më të madh për demokracinë dhe zhvillimin e drejtë për të gjithë në Brazil
Ata po e hedhin emrin e Brazilit në baltë jashtë vendit, ata po përpiqen t’ju dominojnë nga frika, ata duan të vazhdojnë të vjedhin nga ju, pasi shumë tashmë vjedhin sot, një pjesë e Drejtësisë përdor ligjin dhe Kushtetutën, në praktikën e padrejtësisë , ata vjedhin nga njerëzit e varfër dhe të ndershëm, duke hequr shëndetin, arsimin dhe sigurinë publike. Ata duan që ju të bëheni të papunë dhe të dëshpëruar … Me fjalë të tjera, ata duan të shohin brazilianët të zhytur në baltën e pabarazisë shoqërore. Një pjesë e Medias së madhe Sensacionale merr miliona për t’ju mashtruar.
Ju që votoni gabimisht, ose duke shkëmbyer favore, sipas flamurit të partisë, mbani mend këtë, ju jeni përgjegjësit e vetëm për shkatërrimin e Brazilit!
Theshtë momenti i dorës suaj, i bashkimit tuaj, që të jeni në gjendje të hiqni tiraninë, kriminelët dhe të korruptuarit nga Brazili.

Prof. Jucelino Nobrega da Luz – studiues, ndikues dhe udhëzues shpirtëror

www.jucelinodaluz.com.br

Publicado por JUCELINO NOBREGA DA LUZ

Jucelino Nóbrega da Luz, É escritor, ambientalista , orientador espiritual, visionário de grande credibilidade no mundo , apresentado em alguns meios de comunicação de massa no Brasil , Hong Kong , Japão, França , EUA , como um profeta que pode fazer previsões por meio de sonhos (sonhos lúcidos). Nasceu em Floriano, Maringá, Estado do Paraná. Brasil .Considerado um profeta da era moderna, orientador espiritual . .Tem um trabalho em favor da humanidade , proteção ambiental e da preservação do planeta . ジュセリーノノブレガダルス、 彼は作家、環境保護主義者、精神的顧問であり、世界で大きな信頼を築く先見の明を持っており、夢(明晰夢)を通して予測を行うことができる預言者として、ブラジル、香港、日本、フランス、米国のいくつかのマスメディアで紹介されています。 パラナ州マリンガのフロリアーノに生まれる。 ブラジル。現代の預言者、スピリチュアルガイドと見なされます。 。人類、環境保護、地球の保全に有利な働きをしています。 Jucelino Nóbrega da Luz, He is a writer, environmentalist, spiritual advisor, visionary of great credibility in the world, presented in some mass media in Brazil, Hong Kong, Japan, France, USA, as a prophet who can make predictions through dreams (lucid dreams) . Born in Floriano, Maringá, State of Paraná. Brazil. Considered a prophet of the modern era, spiritual guide. He has a job in favor of humanity, environmental protection and the preservation of the planet. Жуселино Нобрега да Луз, Он писатель, защитник окружающей среды, духовный наставник, провидец, пользующийся большим доверием в мире, представленный в некоторых средствах массовой информации в Бразилии, Гонконге, Японии, Франции, США как пророк, который может делать предсказания через сны (осознанные сны). Родился в Флориано, Маринга, штат Парана. Бразилия Считается пророком современной эпохи, духовным наставником. .Он работает на благо человечества, защиты окружающей среды и сохранения планеты. Jucelino Nóbrega da Luz, 그는 작가, 환경 운동가, 영적 고문, 세계에서 위대한 신뢰의 비전가이며, 꿈 (자각몽)을 통해 예언을 할 수있는 예언자로 브라질, 홍콩, 일본, 프랑스, ​​미국의 일부 대중 매체에 발표되었습니다. 파라나 주 마링가의 플로리 아노 출생. 브라질 : 현대 시대의 선지자, 영적 인도자로 간주됩니다. . 인류, 환경 보호 및 지구 보존을 위해 일하고 있습니다. Jucelino Nóbrega da Luz, C'est un écrivain, environnementaliste, conseiller spirituel, visionnaire d'une grande crédibilité dans le monde, présenté dans certains médias de masse au Brésil, Hong Kong, Japon, France, USA, comme un prophète capable de faire des prédictions à travers les rêves (rêves lucides). Né à Floriano, Maringá, État du Paraná. Brésil, considéré comme un prophète de l'ère moderne, guide spirituel. .Ouvre en faveur de l'humanité, de la protection de l'environnement et de la préservation de la planète. JucelinoNóbregada Luz, 他是一位作家,环境保护主义者,精神顾问,具有远见卓识的世界,曾在巴西,香港,日本,法国,美国的一些大众媒体上作过演讲,他是先知,可以通过梦(清醒的梦)做出预测。 出生于巴拉那州马林加的弗洛里亚诺。 巴西:被视为现代的先知,属灵向导。 致力于人类,环境保护和地球的保护。 Jucelino Nóbrega da Luz, Es escritor, ambientalista, asesor espiritual, visionario de gran credibilidad en el mundo, presentado en algunos medios de comunicación de Brasil, Hong Kong, Japón, Francia, Estados Unidos, como un profeta que puede hacer predicciones a través de los sueños (sueños lúcidos). Nacido en Floriano, Maringá, Estado de Paraná. Brasil Considerado profeta de la era moderna, guía espiritual. .Ha trabajado a favor de la humanidad, la protección del medio ambiente y la preservación del planeta. जुसेलिनो नोब्रेगा दा लूज़, वह एक लेखक, पर्यावरणविद्, आध्यात्मिक सलाहकार, दुनिया में महान विश्वसनीयता के दूरदर्शी, ब्राजील, हांगकांग, जापान, फ्रांस, संयुक्त राज्य अमेरिका में कुछ बड़े पैमाने पर मीडिया में प्रस्तुत किए गए एक पैगंबर हैं जो सपनों के माध्यम से भविष्यवाणियां कर सकते हैं (आकर्षक सपने)। फ्लोरानो, मारिंगा, पराना राज्य में जन्मे। ब्राजील। आधुनिक युग, आध्यात्मिक मार्गदर्शक का पैगंबर माना जाता है। .हास मानवता, पर्यावरण संरक्षण और ग्रह के संरक्षण के पक्ष में काम करता है। Jucelino Nóbrega da Luz, È scrittore, ambientalista, consigliere spirituale, visionario di grande credibilità nel mondo, presentato in alcuni mass media in Brasile, Hong Kong, Giappone, Francia, USA, come un profeta che può fare previsioni attraverso i sogni (sogni lucidi). Nato a Floriano, Maringá, Stato del Paraná. Brasile Considerato un profeta dell'era moderna, guida spirituale. . Opera a favore dell'umanità, della protezione ambientale e della salvaguardia del pianeta. Jucelino Nóbrega da Luz, Brezilya, Hong Kong, Japonya, Fransa, ABD'deki bazı kitle iletişim araçlarında rüyalar (berrak rüyalar) yoluyla tahminlerde bulunabilen bir peygamber olarak sunulan, dünyadaki büyük güvenilirliğe sahip bir yazar, çevreci, ruhani danışman, vizyonerdir. Floriano, Maringá, Paraná Eyaleti'nde doğdu. Brezilya Modern çağın bir peygamberi olarak kabul edildi, ruhani rehber. .İnsanlık, çevrenin korunması ve gezegenin korunması için çalışır. Jucelino Nóbrega da Luz, เขาเป็นนักเขียนนักสิ่งแวดล้อมที่ปรึกษาด้านจิตวิญญาณผู้มีวิสัยทัศน์ที่มีความน่าเชื่อถือสูงในโลกซึ่งนำเสนอในสื่อมวลชนบางแห่งในบราซิลฮ่องกงญี่ปุ่นฝรั่งเศสสหรัฐอเมริกาในฐานะนักพยากรณ์ที่สามารถทำนายผ่านความฝัน (ความฝันที่ชัดเจน) เกิดใน Floriano, Maringá, State of Paraná บราซิลถือเป็นศาสดาแห่งยุคสมัยใหม่คู่มือจิตวิญญาณ ทำงานเพื่อประโยชน์ของมนุษยชาติการปกป้องสิ่งแวดล้อมและการรักษาโลกใบนี้ Jucelino Nóbrega da Luz, Ia adalah seorang penulis, pemerhati lingkungan, penasehat spiritual, visioner dengan kredibilitas besar di dunia, dihadirkan di beberapa media massa di Brazil, Hongkong, Jepang, Perancis, USA, sebagai seorang nabi yang dapat meramal melalui mimpi (lucid dream). Lahir di Floriano, Maringá, Negara Bagian Paraná. Brazil Dianggap sebagai nabi zaman modern, pembimbing spiritual. . Telah bekerja untuk kemanusiaan, perlindungan lingkungan dan pelestarian planet Jucelino Nóbrega da Luz, Han er en forfatter, miljøverner, åndelig rådgiver, visjonær om stor troverdighet i verden, presentert i noen massemedier i Brasil, Hong Kong, Japan, Frankrike, USA, som en profet som kan komme med spådommer gjennom drømmer (klare drømmer). Født i Floriano, Maringá, delstaten Paraná. Brasil. Betraktet som en profet fra den moderne tid, åndelig guide. .Har arbeidet til fordel for menneskeheten, miljøvern og bevaring av planeten. Jucelino Nóbrega da Luz, Er ist ein Schriftsteller, Umweltschützer, spiritueller Berater, Visionär von großer Glaubwürdigkeit in der Welt, der in einigen Massenmedien in Brasilien, Hongkong, Japan, Frankreich und den USA als Prophet vorgestellt wird, der Vorhersagen durch Träume treffen kann (klare Träume). Geboren in Floriano, Maringá, Bundesstaat Paraná. Brasilien. Gilt als Prophet der Neuzeit, als spiritueller Führer. Hat sich für die Menschheit, den Umweltschutz und die Erhaltung des Planeten eingesetzt. Jucelino Nóbrega da Luz Jest pisarzem, ekologiem, doradcą duchowym, wizjonerem o dużej wiarygodności w świecie, przedstawianym w niektórych środkach masowego przekazu w Brazylii, Hongkongu, Japonii, Francji, USA, jako prorok, który potrafi przepowiadać przez sny (świadome sny). Urodzony w Floriano, Maringá, w stanie Paraná. Brazylia, uważana za proroka współczesności, duchowego przewodnika. . Działa na rzecz ludzkości, ochrony środowiska i planety. Jucelino Nóbrega da Luz, Hij is een schrijver, milieuactivist, spiritueel adviseur, visionair met grote geloofwaardigheid in de wereld, gepresenteerd in sommige massamedia in Brazilië, Hong Kong, Japan, Frankrijk, VS, als een profeet die voorspellingen kan doen door middel van dromen (lucide dromen). Geboren in Floriano, Maringá, staat Paraná. Brazilië Beschouwd als een profeet van de moderne tijd, spirituele gids. . Heeft zich ingezet voor de mensheid, de bescherming van het milieu en het behoud van de planeet. Jucelino Nóbrega da Luz, Siya ay isang manunulat, pangkapaligiran, tagapayo sa espiritu, tagatingin ng dakilang kredibilidad sa buong mundo, na ipinakita sa ilang mass media sa Brazil, Hong Kong, Japan, France, USA, bilang isang propeta na maaaring gumawa ng mga hula sa pamamagitan ng mga pangarap (malaswang pangarap). Ipinanganak sa Floriano, Maringá, Estado ng Paraná. Brazil. Itinuring na isang propeta ng modernong panahon, patnubay sa espiritu. .Nagtrabaho sa pabor sa sangkatauhan, proteksyon sa kapaligiran at pangangalaga ng planeta. Jucelino Nóbrega da Luz, Είναι συγγραφέας, περιβαλλοντολόγος, πνευματικός σύμβουλος, οραματιστής μεγάλης αξιοπιστίας στον κόσμο, παρουσιάζεται σε ορισμένα μέσα μαζικής ενημέρωσης στη Βραζιλία, το Χονγκ Κονγκ, την Ιαπωνία, τη Γαλλία, τις ΗΠΑ, ως προφήτης που μπορεί να κάνει προβλέψεις μέσω των ονείρων (διαυγή όνειρα). Γεννήθηκε στο Floriano, Maringá, Πολιτεία της Παρανάς. Βραζιλία. Θεωρείται προφήτης της σύγχρονης εποχής, πνευματικός οδηγός. Έχει εργαστεί υπέρ της ανθρωπότητας, της προστασίας του περιβάλλοντος και της διατήρησης του πλανήτη. Jucelino Nóbrega da Luz, Han er en forfatter, miljøforkæmper, åndelig rådgiver, visionær med stor troværdighed i verden, præsenteret i nogle massemedier i Brasilien, Hongkong, Japan, Frankrig, USA, som en profet, der kan forudsige gennem drømme (klare drømme). Født i Floriano, Maringá, Paraná. Brasilien. Betragtes som en profet i den moderne tid, åndelig vejledning. .Har arbejdet til fordel for menneskeheden, miljøbeskyttelse og bevarelse af planeten. ஜூசெலினோ நெப்ரிகா டா லூஸ், அவர் ஒரு எழுத்தாளர், சுற்றுச்சூழல் ஆர்வலர், ஆன்மீக ஆலோசகர், உலகில் பெரும் நம்பகத்தன்மை கொண்ட தொலைநோக்கு பார்வையாளர், பிரேசில், ஹாங்காங், ஜப்பான், பிரான்ஸ், அமெரிக்கா ஆகிய நாடுகளில் சில வெகுஜன ஊடகங்களில் கனவுகள் (தெளிவான கனவுகள்) மூலம் கணிப்புகளைச் செய்யக்கூடிய ஒரு தீர்க்கதரிசியாக வழங்கப்படுகிறார். பரானா மாநிலத்தின் மரிங்காவின் புளோரியானோவில் பிறந்தார். பிரேசில். நவீன சகாப்தத்தின் தீர்க்கதரிசி என்று கருதப்படுகிறது, ஆன்மீக வழிகாட்டி. மனிதகுலம், சுற்றுச்சூழல் பாதுகாப்பு மற்றும் கிரகத்தின் பாதுகாப்பிற்கு ஆதரவாக செயல்படுகிறார். Jucelino Nóbrega da Luz, Han är en författare, miljöaktivist, andlig rådgivare, visionär med stor trovärdighet i världen, presenterad i vissa massmedier i Brasilien, Hongkong, Japan, Frankrike, USA, som en profet som kan göra förutsägelser genom drömmar (klara drömmar). Född i Floriano, Maringá, delstaten Paraná. Brasilien. Anses vara en profet i den moderna eran, andlig vägledning. .Har arbetat till förmån för mänskligheten, miljöskyddet och bevarandet av planeten. Jucelino Nóbrega da Luz, ის არის მწერალი, გარემოს დამცველი, სულიერი მრჩეველი, მსოფლიოში დიდი სანდოობის განწყობილი. წარმოდგენილია ბრაზილიის, ჰონგ კონგის, იაპონიის, საფრანგეთის, აშშ – ს ზოგიერთ მასმედიაში, როგორც წინასწარმეტყველს, რომელსაც შეუძლია წინასწარმეტყველება გააკეთოს სიზმრების საშუალებით (გაბრწყინებული სიზმრები). პარანას შტატი, მარინგა, ფლორიანოში დაიბადა. ბრაზილია. ითვლება თანამედროვე ეპოქის წინასწარმეტყველად, სულიერ მეგზურად. მუშაობდა კაცობრიობის, გარემოს დაცვისა და პლანეტის შენარჩუნების სასარგებლოდ UJucelino Nóbrega da Luz, Ungumbhali, isazi sezemvelo, umeluleki wezikamoya, onombono wokwethembeka okukhulu emhlabeni, owethulwe kweminye imithombo yezindaba e-Brazil, eHong Kong, eJapane, eFrance, e-USA, njengomprofethi ongenza izibikezelo ngamaphupho (amaphupho amahle). Wazalelwa eFloriano, eMaringá, esifundazweni saseParaná. EBrazil.Kuthathwa njengomprofethi wesikhathi sanamuhla, umhlahlandlela ongokomoya. Usebenzele ukuvikela ubuntu, ukuvikelwa kwemvelo kanye nokulondolozwa kweplanethi. Jucelino Nóbrega da Luz, Este scriitor, ecologist, consilier spiritual, vizionar de mare credibilitate în lume, prezentat în unele mass-media din Brazilia, Hong Kong, Japonia, Franța, SUA, ca profet care poate face predicții prin vise (vise lucide). Născut în Floriano, Maringá, statul Paraná. Brazilia. Considerat un profet al erei moderne, ghid spiritual. .Acționează în favoarea umanității, a protecției mediului și a conservării planetei.

Deixe um comentário

Preencha os seus dados abaixo ou clique em um ícone para log in:

Logotipo do WordPress.com

Você está comentando utilizando sua conta WordPress.com. Sair /  Alterar )

Foto do Google

Você está comentando utilizando sua conta Google. Sair /  Alterar )

Imagem do Twitter

Você está comentando utilizando sua conta Twitter. Sair /  Alterar )

Foto do Facebook

Você está comentando utilizando sua conta Facebook. Sair /  Alterar )

Conectando a %s

%d blogueiros gostam disto: