Maj 2021 Parashikime, nga Jucelino Luz

Maj 2021 Parashikime, nga Jucelino Luz

Águas de Lindóia, 30 prill 2021

MAJ / 2021

 1. Zgjedhjet në Brazil gjenerojnë luftë interesi për 2022, ku ato do të krijojnë shumë pengesa për Presidentin aktual i cili ka mbështetjen e plotë të popullit Brazilian, rreth 78% e mbështetjes – barbar, akuza, përpjekje për të rrëzuar Presidentin aktual do të lindin , duke përdorur Covid19 dhe planet për të sulmuar jetën e Presidentit aktual dhe familjes. Dhe shumë demonstrata do të lindin kundër disa fuqive paralele – takime të fshehta, korniza, për të nxitur popullin brazilian, i cili është mashtruar që nga marsi i vitit 2020. Dhe me panikun, frikën e krijuar nga media sensacioniste dhe mbështetësit e tyre – ka indikacione të devijimeve të mëdha , lan, me skandale të reja, dhe njerëzit do të bashkohen dhe do të kërkojnë ndërhyrje federale; një luftë që vazhdon ende larg, për të cilën ata do të përdorin edhe CPI. ;
 2. Shi i madh; përmbytjet, rrëshqitjet e dheut, dhe gjithashtu raste të gripit të derrit dhe gripit të shpendëve mund të arrijnë: São Paulo, Bahia ,, District Federal, Espirito Santo, Fortaleza, Minas Gerais, Paraná ,, Pernambuco, Piauí, Rio de Janeiro, Rio Grande do Norte , Rio Grande do Sul Santa Catarina, Sergipe, dhe rastet e etheve të verdha, do të përdoren si Covid19;
  3 – Përmbytjet goditën Indonezinë dhe Filipinet, duke shkaktuar shqetësime për njerëzit atje, gjithashtu sulme të reja në Bali, të cilat mund të viktimizonin shumë njerëz;
  4 – Tërmeti i një fuqie të madhe trondit Japoninë; dhe një fortesë tjetër në Filipine;
  5 – Në Vietnam dhe Tajlandë, stuhitë e mëdha, përmbytjet, rrëshqitjet e tokës mund të shkaktojnë viktima;
  6 – Rritja e papunësisë në shumë vende evropiane dhe Azi, kriza prek disa sektorë bankarë, të komunikimit dhe industrisë dhe ne do të kemi demonstrata në Indi, Gjermani, Francë, Spanjë, Itali, Greqi dhe në disa vende të tjera;
  7 – Dhuna në Afganistan dhe kriza mund të rrisin sulmet kundër besimtarëve dhe ndërtesave publike;
  8 -. Një valë nxehtësie duke shkaktuar probleme serioze në disa vende: Gjermani, Francë, Portugali, Spanjë, Greqi, Tajlandë, Indi, Laos, Kore e Jugut, Japoni, Kinë, Filipine, Pakistan, Afganistan, Laos, Sri Lanka, Indonezi, Malajzi, në disa pjesë të Azisë, do të përballen me një problem të madh me shira dhe përmbytje; qindra viktima …
  9 – Tërmeti në Tajvan godet zonën qendrore dhe / ose afër,
  10 – Sulmi terrorist në SHBA, vret më shumë se 7 njerëz të pafajshëm; Dhe sulmimi i një ndërtese dhe në një vend publik mund të shkaktojë shumë viktima në vend;
  11 – Vala e ciklonit godet Anglinë, Irlandën, Zelandën e Re dhe Australinë vret dhjetra dhe nxehtësia sjell probleme serioze dhe mungesa e ujit është një problem i madh; Dhe një tërmet i fortë mund të godiste Christchurch;

12 – Tërmeti në Peru – mund të shkaktojë viktima; Shiu dhe nxehtësia mund të sjellin probleme; dhe mosmarrëveshjet në zgjedhje i sjellin një përparësi të fortë fillestare Pedro Castilho;
13– Shpërthimi i minierës së qymyrit vret 12 në Bolivi; dhe përmbytjet prekin vendin;
14 – Tërmeti në Alaska 6.0 mund të shkaktojë frikë dhe panik dhe viktima;
15 – Sulmi në Izrael mund të dëmtojë shumë njerëz; dhe një burrë do të hapë zjarr në një shkollë dhe mund të viktimizojë shumë njerëz -;
16 – Tërmeti në Kinë; dhe erërat e forta dhe shirat godasin rajonin; tensioni midis Tajvanit dhe Kinës rritet,
17 – Numri i demonstratave në Brazil rritet për shkak të problemeve ekonomike, papunësisë dhe kundër politikanëve të përfshirë në skandale dhe kundër vendimeve të gjykatës; qëndrime të dyshimta, rrit forcën e njerëzve të bashkuar që fillojnë të hapin sytë dhe të kërkojnë përsëri Presidentin për ndërhyrje federale;

18 – Tërmeti në Indonezi mund të sjellë shumë viktima; dhe vullkani sjell shpërthim të fortë;
19 – Tërmeti në Marok – në Afrikë, mund të bëjë dëm;
20 – Reshje të mëdha shiu dhe përmbytje, nxehtësia që arrin pjesën qendrore të Mianmarit, Japonisë dhe Koresë së Jugut;
21 – Demonstrata më 1 maj në të gjithë botën, në ankesa për papunësi; dhe numri i ministrave nga Gjykata e Lartë dhe guvernatorët dhe kryetarët e bashkive rritet, ne gjithashtu do të kemi disa manifeste në botë;
22 – Tërmeti do të godasë Panamanë dhe mund të shkaktojë frikë dhe shkatërrim;
23 – Disa tornado të fortë mund të godasin SHBA, duke shkaktuar shkatërrim dhe shumë viktima në vend; në rajone të tjera shi me erëra të forta, përmbytje, në një rajon të San Francisco, Washington, California ka shpërthime zjarri;
24 – Përmbytjet arrijnë në Veri të vendit: Akër, Amapá, Amazonas, Pará, Rondônia, Roraima dhe Tocantins. ,
25 – Erërat e forta, stuhitë mund të godasin Macau, Hong Kong, Singapor dhe të shkaktojnë shumë dëme dhe vdekje të mundshme. Dhe në Hong Kong, demonstrata të mëdha po përhapen në ishull;
26 – Shi i rëndë goditi Kanadanë lindore, Meksikë duke shkaktuar probleme të mëdha, përmbytje;
27 – Islanda, Norvegjia, Suedia dhe Danimarka, do të ndëshkohen nga reshje të mëdha shiu dhe do të shkaktojnë përmbytje, me fatalitete dhe probleme në disa rajone në këto vende; dhe në disa vende, gurë të mëdhenj mund të rrokullisen në rrugë ose fshatra duke shkaktuar shkatërrim dhe vdekje të mundshme në ato vende; Vullkani jep sinjal të ri në Islandë;
28 – Në Ishujt Malteze dhe Kanare mund të goditet nga një tërmet i fortë; dhe gjithashtu stuhitë dhe nxehtësia nga zjarret bëjnë shumë viktima
29 – Një tërmet i fortë godet Haitin dhe mund të shkaktojë viktima dhe përmbytje duhet të godasin gjithashtu vendin;
30 – Sulm në Francë ,. Anglia, Spanja dhe ndoshta Gjermania mund të vrasin njerëz të pafajshëm; dhe ka plane për të sulmuar diku tjetër në Evropë;
31 – Sulmi në Kenia vret më shumë se 15 njerëz dhe plagos më shumë se 50 njerëz të pafajshëm;
32 – Protestat në Argjentinë dhe një përpjekje për jetën e një politikani mund të shkaktojë shumë demonstrata;
33 – Konfliktet e reja në Venezuelë vranë disa njerëz dhe plagosin më shumë se 9 të pafajshëm;
34 – Një tërmet i fortë godet Nepalin dhe mund të trembë shumë; Erërat e forta, shirat e mëdha, përmbytjet mund të arrijnë në disa rajone
35 – Tërmeti mund të godasë Porto Riko dhe të viktimizojë shumë njerëz;
36 – India covid i pakontrolluar19, mund të sjellë sulme dhe do të viktimizojë disa njerëz, përmbytje, shira të mëdha, dhe tronditja midis trenave gjithashtu mund të viktimizojë njerëzit – një tërmet i mundshëm mund të shkaktojë viktima;
37 – Në Uruguai, Argjentinë dhe Paraguai, i ftohti, rënia e temperaturës, shirat e mëdha shkaktojnë shumë viktima në vend, një sulm i madh ndaj Bankës mund të vrasë shumë njerëz;
38 – Goditje të tërmetit – Fixhi dhe ka viktima;
39 – Përmbytje të mëdha goditën Laosin dhe Sri Lankën, një stuhi gjithashtu do të hapë disa vende pranë kryeqytetit; Në të njëjtën kohë, nxehtësia në disa rajone i bën viktima;
40 – Joe Biden, shanse për probleme shëndetësore – papunësia dhe problemet ekonomike mund të sjellin dëshpërim në disa rajone;
41 – Në Xhakarta – Indonezi, nxehtësi e fortë, shira të mëdha, përmbytje; mund të shkaktojë viktima dhe probleme në vend.
42 – Një tërmet i fortë godet Italinë dhe mund të shkaktojë viktima; dhe në disa rajone ata do të dënohen nga shirat; dhe vullkani shpërthen;

43 – Në Rio de Janeiro – Brazil, problemet me stuhitë dhe një skandal i madh në mjedisin politik mund të sjellin shqetësime dhe manifestime; Nëse Henry Borel mund të ketë një zgjidhje së shpejti, provat e reja mund të tregojnë se djali është rrahur, ne do të kemi emrin e autorit dhe bashkëautorit të zbuluar nga gjykata;
44 – Tërmeti i fortë godet Kilin, i cili mund të shkaktojë dëme dhe viktima në vend;
45 – Cikloni godet Madagaskarin dhe Filipinet mund të shkaktojë shumë vdekje dhe të shkaktojë pastrehë;
46 – Tërmet i fortë në Pakistan afër kryeqytetit .;
47 – Cikloni i fortë i afrohet Ekuadorit dhe Hondurasit, përmbytje në disa rajone
48 – Një tërmet i mundshëm afër Sichuan mund të shkaktojë viktima; dhe virusi i ri mund të zbulohet në Kinë;
49 – Snajper vret të paktën 5 persona në SHBA; intensifikon protestat me probleme të mëdha në vend;
50 – Sulmi në Emiratet e Bashkuara Arabe vret të paktën 3 persona; dhe plagos dhjetëra njerëz dhe sulme rreth aeroportit; dhe zjarri i hotelit mund të viktimizojë shumë njerëz;
51 – Një shpërthim i mundshëm në Japoni frikëson banorët në rajon;
52 -Vullkani tregon shenja të mëdha në Kili, dhe një tjetër mund të lëshojë tym dhe rrezik për rajonin;
53 -. Tërmeti në Rusi vret të paktën 11 njerëz të pafajshëm;
54 – Shirat e mëdha me erëra në Belgjikë, Austri dhe Zvicër shkaktojnë dëme në këto vende; dhe një sulm i mundshëm në një vend publik mund të viktimizojë shumë njerëz; Orteku i mundshëm bën viktima;
55 Portugalia, Spanja, Franca klima e thatë fillon sezonin e rrezikut, me zjarre që fillojnë në Francë, Portugali dhe Spanjë, dhe pastaj shirat e rrëmbyeshëm goditën disa qytete duke shkaktuar shkatërrim dhe përmbytje.

 1. Mijëra banesa (ndërtesa) në Brazil rrezikojnë të shemben për shkak të vuajtjeve nga keqpërdorimi i materialit – keqmenaxhimi i ndërtimeve, pa shumë mbikëqyrje në vende të ndryshme me rrezik në vend; për momentin, një nga dy më të rrezikshmit është në Rio de Janeiro dhe tjetri në Barueri – São Paulo, në godinën Viva mais Barueri, e cila pritet të pësojë çarje;
  57 Në Ekuador, një Hidrocentral, vazhdon të ketë probleme serioze me strukturën e tij dhe mund të lëshohet në çdo kohë, duke rrezikuar një pjesë të popullsisë lokale;
  58 Rreziku i lartë në digat në Kinë, Francë dhe Brazil, mund të viktimizojë ende shumë njerëz të pafajshëm dhe për shkak të mungesës së mbikëqyrjes, mungesës së zbatimit të saktë të ligjit dhe marrëveshjeve të mundshme të tërheqjes midis kompanive dhe fuqive mbikëqyrëse;
 2. Në Amazonas, zjarret kriminale do të fillojnë, me një mungesë të zbatimit dhe ligjeve që mbrojnë njerëzit dhe mushkëritë e planetit;
  60 Ngrohja globale do të arrijë nivele shumë të larta, duke rritur potencialisht mundësinë e viruseve vdekjeprurëse, të tilla si Marburg dhe Nipa midis 2025 dhe 2029. mungesa e ujit të pijshëm dhe problemet në bujqësi;
  61 Ka ende plane të krimit kundër jetës së politikanit dhe autoriteteve të tjera në skenën braziliane – njerëz të njohur; kush do të jetë në rrezik serioz të jetës;
  62 Kriza e shtuar ekonomike në Brazil, do të çojë në mbylljen e më shumë se 350 mijë kompanive, në Japoni më shumë se 1500 kompani, në SHBA, më shumë se 250 mijë kompani, në Francë më shumë se 160 mijë kompani, në Gjermani më shumë se 176 mijë kompani , në Spanjë më shumë se 98 mijë kompani, Argjentina mund të arrijë Kaos, kështu me radhë,

Vëmendje! disa imazhe janë marrë nga Sistemi i Kërkimit Publik i Google (imazhe google)

JNL – JAPAN (jucelino.daluz.nom.br)

Jucelino Nóbrega da Luz – Premonitor e Ambientalista (jucelinodaluz.com.br)

Publicado por JUCELINO NOBREGA DA LUZ

Jucelino Nóbrega da Luz, É escritor, ambientalista , orientador espiritual, visionário de grande credibilidade no mundo , apresentado em alguns meios de comunicação de massa no Brasil , Hong Kong , Japão, França , EUA , como um profeta que pode fazer previsões por meio de sonhos (sonhos lúcidos). Nasceu em Floriano, Maringá, Estado do Paraná. Brasil .Considerado um profeta da era moderna, orientador espiritual . .Tem um trabalho em favor da humanidade , proteção ambiental e da preservação do planeta . ジュセリーノノブレガダルス、 彼は作家、環境保護主義者、精神的顧問であり、世界で大きな信頼を築く先見の明を持っており、夢(明晰夢)を通して予測を行うことができる預言者として、ブラジル、香港、日本、フランス、米国のいくつかのマスメディアで紹介されています。 パラナ州マリンガのフロリアーノに生まれる。 ブラジル。現代の預言者、スピリチュアルガイドと見なされます。 。人類、環境保護、地球の保全に有利な働きをしています。 Jucelino Nóbrega da Luz, He is a writer, environmentalist, spiritual advisor, visionary of great credibility in the world, presented in some mass media in Brazil, Hong Kong, Japan, France, USA, as a prophet who can make predictions through dreams (lucid dreams) . Born in Floriano, Maringá, State of Paraná. Brazil. Considered a prophet of the modern era, spiritual guide. He has a job in favor of humanity, environmental protection and the preservation of the planet. Жуселино Нобрега да Луз, Он писатель, защитник окружающей среды, духовный наставник, провидец, пользующийся большим доверием в мире, представленный в некоторых средствах массовой информации в Бразилии, Гонконге, Японии, Франции, США как пророк, который может делать предсказания через сны (осознанные сны). Родился в Флориано, Маринга, штат Парана. Бразилия Считается пророком современной эпохи, духовным наставником. .Он работает на благо человечества, защиты окружающей среды и сохранения планеты. Jucelino Nóbrega da Luz, 그는 작가, 환경 운동가, 영적 고문, 세계에서 위대한 신뢰의 비전가이며, 꿈 (자각몽)을 통해 예언을 할 수있는 예언자로 브라질, 홍콩, 일본, 프랑스, ​​미국의 일부 대중 매체에 발표되었습니다. 파라나 주 마링가의 플로리 아노 출생. 브라질 : 현대 시대의 선지자, 영적 인도자로 간주됩니다. . 인류, 환경 보호 및 지구 보존을 위해 일하고 있습니다. Jucelino Nóbrega da Luz, C'est un écrivain, environnementaliste, conseiller spirituel, visionnaire d'une grande crédibilité dans le monde, présenté dans certains médias de masse au Brésil, Hong Kong, Japon, France, USA, comme un prophète capable de faire des prédictions à travers les rêves (rêves lucides). Né à Floriano, Maringá, État du Paraná. Brésil, considéré comme un prophète de l'ère moderne, guide spirituel. .Ouvre en faveur de l'humanité, de la protection de l'environnement et de la préservation de la planète. JucelinoNóbregada Luz, 他是一位作家,环境保护主义者,精神顾问,具有远见卓识的世界,曾在巴西,香港,日本,法国,美国的一些大众媒体上作过演讲,他是先知,可以通过梦(清醒的梦)做出预测。 出生于巴拉那州马林加的弗洛里亚诺。 巴西:被视为现代的先知,属灵向导。 致力于人类,环境保护和地球的保护。 Jucelino Nóbrega da Luz, Es escritor, ambientalista, asesor espiritual, visionario de gran credibilidad en el mundo, presentado en algunos medios de comunicación de Brasil, Hong Kong, Japón, Francia, Estados Unidos, como un profeta que puede hacer predicciones a través de los sueños (sueños lúcidos). Nacido en Floriano, Maringá, Estado de Paraná. Brasil Considerado profeta de la era moderna, guía espiritual. .Ha trabajado a favor de la humanidad, la protección del medio ambiente y la preservación del planeta. जुसेलिनो नोब्रेगा दा लूज़, वह एक लेखक, पर्यावरणविद्, आध्यात्मिक सलाहकार, दुनिया में महान विश्वसनीयता के दूरदर्शी, ब्राजील, हांगकांग, जापान, फ्रांस, संयुक्त राज्य अमेरिका में कुछ बड़े पैमाने पर मीडिया में प्रस्तुत किए गए एक पैगंबर हैं जो सपनों के माध्यम से भविष्यवाणियां कर सकते हैं (आकर्षक सपने)। फ्लोरानो, मारिंगा, पराना राज्य में जन्मे। ब्राजील। आधुनिक युग, आध्यात्मिक मार्गदर्शक का पैगंबर माना जाता है। .हास मानवता, पर्यावरण संरक्षण और ग्रह के संरक्षण के पक्ष में काम करता है। Jucelino Nóbrega da Luz, È scrittore, ambientalista, consigliere spirituale, visionario di grande credibilità nel mondo, presentato in alcuni mass media in Brasile, Hong Kong, Giappone, Francia, USA, come un profeta che può fare previsioni attraverso i sogni (sogni lucidi). Nato a Floriano, Maringá, Stato del Paraná. Brasile Considerato un profeta dell'era moderna, guida spirituale. . Opera a favore dell'umanità, della protezione ambientale e della salvaguardia del pianeta. Jucelino Nóbrega da Luz, Brezilya, Hong Kong, Japonya, Fransa, ABD'deki bazı kitle iletişim araçlarında rüyalar (berrak rüyalar) yoluyla tahminlerde bulunabilen bir peygamber olarak sunulan, dünyadaki büyük güvenilirliğe sahip bir yazar, çevreci, ruhani danışman, vizyonerdir. Floriano, Maringá, Paraná Eyaleti'nde doğdu. Brezilya Modern çağın bir peygamberi olarak kabul edildi, ruhani rehber. .İnsanlık, çevrenin korunması ve gezegenin korunması için çalışır. Jucelino Nóbrega da Luz, เขาเป็นนักเขียนนักสิ่งแวดล้อมที่ปรึกษาด้านจิตวิญญาณผู้มีวิสัยทัศน์ที่มีความน่าเชื่อถือสูงในโลกซึ่งนำเสนอในสื่อมวลชนบางแห่งในบราซิลฮ่องกงญี่ปุ่นฝรั่งเศสสหรัฐอเมริกาในฐานะนักพยากรณ์ที่สามารถทำนายผ่านความฝัน (ความฝันที่ชัดเจน) เกิดใน Floriano, Maringá, State of Paraná บราซิลถือเป็นศาสดาแห่งยุคสมัยใหม่คู่มือจิตวิญญาณ ทำงานเพื่อประโยชน์ของมนุษยชาติการปกป้องสิ่งแวดล้อมและการรักษาโลกใบนี้ Jucelino Nóbrega da Luz, Ia adalah seorang penulis, pemerhati lingkungan, penasehat spiritual, visioner dengan kredibilitas besar di dunia, dihadirkan di beberapa media massa di Brazil, Hongkong, Jepang, Perancis, USA, sebagai seorang nabi yang dapat meramal melalui mimpi (lucid dream). Lahir di Floriano, Maringá, Negara Bagian Paraná. Brazil Dianggap sebagai nabi zaman modern, pembimbing spiritual. . Telah bekerja untuk kemanusiaan, perlindungan lingkungan dan pelestarian planet Jucelino Nóbrega da Luz, Han er en forfatter, miljøverner, åndelig rådgiver, visjonær om stor troverdighet i verden, presentert i noen massemedier i Brasil, Hong Kong, Japan, Frankrike, USA, som en profet som kan komme med spådommer gjennom drømmer (klare drømmer). Født i Floriano, Maringá, delstaten Paraná. Brasil. Betraktet som en profet fra den moderne tid, åndelig guide. .Har arbeidet til fordel for menneskeheten, miljøvern og bevaring av planeten. Jucelino Nóbrega da Luz, Er ist ein Schriftsteller, Umweltschützer, spiritueller Berater, Visionär von großer Glaubwürdigkeit in der Welt, der in einigen Massenmedien in Brasilien, Hongkong, Japan, Frankreich und den USA als Prophet vorgestellt wird, der Vorhersagen durch Träume treffen kann (klare Träume). Geboren in Floriano, Maringá, Bundesstaat Paraná. Brasilien. Gilt als Prophet der Neuzeit, als spiritueller Führer. Hat sich für die Menschheit, den Umweltschutz und die Erhaltung des Planeten eingesetzt. Jucelino Nóbrega da Luz Jest pisarzem, ekologiem, doradcą duchowym, wizjonerem o dużej wiarygodności w świecie, przedstawianym w niektórych środkach masowego przekazu w Brazylii, Hongkongu, Japonii, Francji, USA, jako prorok, który potrafi przepowiadać przez sny (świadome sny). Urodzony w Floriano, Maringá, w stanie Paraná. Brazylia, uważana za proroka współczesności, duchowego przewodnika. . Działa na rzecz ludzkości, ochrony środowiska i planety. Jucelino Nóbrega da Luz, Hij is een schrijver, milieuactivist, spiritueel adviseur, visionair met grote geloofwaardigheid in de wereld, gepresenteerd in sommige massamedia in Brazilië, Hong Kong, Japan, Frankrijk, VS, als een profeet die voorspellingen kan doen door middel van dromen (lucide dromen). Geboren in Floriano, Maringá, staat Paraná. Brazilië Beschouwd als een profeet van de moderne tijd, spirituele gids. . Heeft zich ingezet voor de mensheid, de bescherming van het milieu en het behoud van de planeet. Jucelino Nóbrega da Luz, Siya ay isang manunulat, pangkapaligiran, tagapayo sa espiritu, tagatingin ng dakilang kredibilidad sa buong mundo, na ipinakita sa ilang mass media sa Brazil, Hong Kong, Japan, France, USA, bilang isang propeta na maaaring gumawa ng mga hula sa pamamagitan ng mga pangarap (malaswang pangarap). Ipinanganak sa Floriano, Maringá, Estado ng Paraná. Brazil. Itinuring na isang propeta ng modernong panahon, patnubay sa espiritu. .Nagtrabaho sa pabor sa sangkatauhan, proteksyon sa kapaligiran at pangangalaga ng planeta. Jucelino Nóbrega da Luz, Είναι συγγραφέας, περιβαλλοντολόγος, πνευματικός σύμβουλος, οραματιστής μεγάλης αξιοπιστίας στον κόσμο, παρουσιάζεται σε ορισμένα μέσα μαζικής ενημέρωσης στη Βραζιλία, το Χονγκ Κονγκ, την Ιαπωνία, τη Γαλλία, τις ΗΠΑ, ως προφήτης που μπορεί να κάνει προβλέψεις μέσω των ονείρων (διαυγή όνειρα). Γεννήθηκε στο Floriano, Maringá, Πολιτεία της Παρανάς. Βραζιλία. Θεωρείται προφήτης της σύγχρονης εποχής, πνευματικός οδηγός. Έχει εργαστεί υπέρ της ανθρωπότητας, της προστασίας του περιβάλλοντος και της διατήρησης του πλανήτη. Jucelino Nóbrega da Luz, Han er en forfatter, miljøforkæmper, åndelig rådgiver, visionær med stor troværdighed i verden, præsenteret i nogle massemedier i Brasilien, Hongkong, Japan, Frankrig, USA, som en profet, der kan forudsige gennem drømme (klare drømme). Født i Floriano, Maringá, Paraná. Brasilien. Betragtes som en profet i den moderne tid, åndelig vejledning. .Har arbejdet til fordel for menneskeheden, miljøbeskyttelse og bevarelse af planeten. ஜூசெலினோ நெப்ரிகா டா லூஸ், அவர் ஒரு எழுத்தாளர், சுற்றுச்சூழல் ஆர்வலர், ஆன்மீக ஆலோசகர், உலகில் பெரும் நம்பகத்தன்மை கொண்ட தொலைநோக்கு பார்வையாளர், பிரேசில், ஹாங்காங், ஜப்பான், பிரான்ஸ், அமெரிக்கா ஆகிய நாடுகளில் சில வெகுஜன ஊடகங்களில் கனவுகள் (தெளிவான கனவுகள்) மூலம் கணிப்புகளைச் செய்யக்கூடிய ஒரு தீர்க்கதரிசியாக வழங்கப்படுகிறார். பரானா மாநிலத்தின் மரிங்காவின் புளோரியானோவில் பிறந்தார். பிரேசில். நவீன சகாப்தத்தின் தீர்க்கதரிசி என்று கருதப்படுகிறது, ஆன்மீக வழிகாட்டி. மனிதகுலம், சுற்றுச்சூழல் பாதுகாப்பு மற்றும் கிரகத்தின் பாதுகாப்பிற்கு ஆதரவாக செயல்படுகிறார். Jucelino Nóbrega da Luz, Han är en författare, miljöaktivist, andlig rådgivare, visionär med stor trovärdighet i världen, presenterad i vissa massmedier i Brasilien, Hongkong, Japan, Frankrike, USA, som en profet som kan göra förutsägelser genom drömmar (klara drömmar). Född i Floriano, Maringá, delstaten Paraná. Brasilien. Anses vara en profet i den moderna eran, andlig vägledning. .Har arbetat till förmån för mänskligheten, miljöskyddet och bevarandet av planeten. Jucelino Nóbrega da Luz, ის არის მწერალი, გარემოს დამცველი, სულიერი მრჩეველი, მსოფლიოში დიდი სანდოობის განწყობილი. წარმოდგენილია ბრაზილიის, ჰონგ კონგის, იაპონიის, საფრანგეთის, აშშ – ს ზოგიერთ მასმედიაში, როგორც წინასწარმეტყველს, რომელსაც შეუძლია წინასწარმეტყველება გააკეთოს სიზმრების საშუალებით (გაბრწყინებული სიზმრები). პარანას შტატი, მარინგა, ფლორიანოში დაიბადა. ბრაზილია. ითვლება თანამედროვე ეპოქის წინასწარმეტყველად, სულიერ მეგზურად. მუშაობდა კაცობრიობის, გარემოს დაცვისა და პლანეტის შენარჩუნების სასარგებლოდ UJucelino Nóbrega da Luz, Ungumbhali, isazi sezemvelo, umeluleki wezikamoya, onombono wokwethembeka okukhulu emhlabeni, owethulwe kweminye imithombo yezindaba e-Brazil, eHong Kong, eJapane, eFrance, e-USA, njengomprofethi ongenza izibikezelo ngamaphupho (amaphupho amahle). Wazalelwa eFloriano, eMaringá, esifundazweni saseParaná. EBrazil.Kuthathwa njengomprofethi wesikhathi sanamuhla, umhlahlandlela ongokomoya. Usebenzele ukuvikela ubuntu, ukuvikelwa kwemvelo kanye nokulondolozwa kweplanethi. Jucelino Nóbrega da Luz, Este scriitor, ecologist, consilier spiritual, vizionar de mare credibilitate în lume, prezentat în unele mass-media din Brazilia, Hong Kong, Japonia, Franța, SUA, ca profet care poate face predicții prin vise (vise lucide). Născut în Floriano, Maringá, statul Paraná. Brazilia. Considerat un profet al erei moderne, ghid spiritual. .Acționează în favoarea umanității, a protecției mediului și a conservării planetei.

Deixe um comentário

Preencha os seus dados abaixo ou clique em um ícone para log in:

Logotipo do WordPress.com

Você está comentando utilizando sua conta WordPress.com. Sair /  Alterar )

Foto do Google

Você está comentando utilizando sua conta Google. Sair /  Alterar )

Imagem do Twitter

Você está comentando utilizando sua conta Twitter. Sair /  Alterar )

Foto do Facebook

Você está comentando utilizando sua conta Facebook. Sair /  Alterar )

Conectando a %s

%d blogueiros gostam disto: